ارز فچ FET چیست؛ معرفی ارز دیجیتال فچ (FET)

در ابتدای سال 2023 اخبار زیادی پیرامون حوزه ارزهای دیجیتال منتشر شد که باعث رشد تقریبی این بازار شد. یکی از تاثیرگذارترین این اخبار که باعث شد ارز دیجیتال FET روند صعودی پیدا کند، رونمایی از ربات چت GPT و خبرهای مربوط به حوزه هوش مصنوعی بود. هوش مصنوعی یا AI به دلیل کمک به انسان برای حل مشکلات پیچیده و کمک به تصمیم گیری بهتر از طریق داده ها، محبوبیت زیادی دارد. ترکیب صنعت هوش مصنوعی و تکنولوژی بلاک چین می تواند فرصت ها جدیدی را به افراد در هر دو حوزه بدهد.

در این مقاله قصد داریم با ارز دیجیتال FET یکی از پرطرفدارترین توکن های مربوط به هوش مصنوعی آشنا شویم و این توکن را مورد بررسی قرار دهیم.

 

ارز دیجیتال FET چیست؟

پروژه Fetch.Ai در فوریه سال 2019 در لانچ پد بایننس راه اندازی شد. ایده شکل گیری این پروژه بر اساس تمرکز زدایی سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی بود که قابلیت رشد در مقیاس جهانی را دارد، بود. پلتفرم Fetch.Ai با استفاده از قراردادهای هوشمند کاربران را به منبعی از اطلاعات که توسط عامل نرم افزاری جمع آوری می شود، وصل می کند. این پروژه از نرم افزار منبع باز استفاده می کند و به توسعه دهندگان امکان مشارکت می دهد و می توانند متناسب با نیازهای خود در هر صنعتی از آن بهره ببرند. 

ارز دیجیتال FET توکن پلتفرم Fetch.Ai می باشد. ارز دیجیتال FET بلاک چین اختصاصی ندارد و با استاندار ERC-20 در بستر بلاک چین اتریوم فعالیت می کند. تیم توسعه دهنده این رمز ارز، پروژه فچ را ایجاد کننده یک بازار غیرمتمرکز برای داده‌های دیجیتالی در آینده می دانند.

پلتفرم Fetch.Ai درنظر دارد با استفاده از این پلتفرم وظایف و کار های روزمره افراد توسط عوامل نرم افزاری خودمختار که قادر هستند به درستی فکر کنند و تصمیم بگیرند انجام خواهد شود. توسعه دهندگان با استفاده از ارز دیجیتال FET می توانند به خدمات مبتنی بر یادگیری ماشینی دسترسی داشته باشند تا بتوانند یک هوش جمعی را گسترش دهند.

 تعداد کل توکن های ارز دیجیتال FET در دسترس، مقدار 1.15 میلیارد توکن است که در مارس 2021، 65 درصد از کل تعداد توکن ها استخراج شده است. برای استخراج ارز دیجیتال FET از مکانیزم اجماع اثبات کار مفید (UPoW) استفاده می شود. با این روش، بلاک‌ها با روشی مشابه با مکانیزم اثبات سهام ایجاد می شوند، در حالی که ترتیب هر تراکنش بر اساس کاری که بین ایجاد دو بلاک انجام گرفته، تعیین می‌شود. همچنین مسائل پردازشی خاص به ترتیب سختی مرتب می‌شوند و در بسته‌های اثبات کار طبقه بندی می شوند تا نودهایی با قدرت پردازشی پایین هم بتوانند پاداش دریافت کنند.

 

کاربردهای ارز دیجیتال FET و پلتفرم Fetch.Ai

 

کاربردهای ارز دیجیتال FET و پلتفرم Fetch.Ai

پلتفرم Fetch.Ai با بهینه سازی ظرفیت در بسیاری از صنایع باعث ایجاد تحول و بهره وری در آن ها شده است. این پلتفرم منبع باز امکان دسترسی به همه توسعه دهندگان در زمینه های مختلف را می دهد. همچنین با اشتراک گذاری داده ها در زمینه های مختلف می توان از اطلاعات این پلتفرم در هر حوزه ایی استفاده کرد. به طور مثال آژانس های مسافرتی می توانند از این پلتفرم استفاده بهینه کنند.

آژانس ها به صورت سنتی اطلاعات مربوط  به این حوزه را جمع آوری کرده و در اختیار یک سازمان قرار می دهند. اما با کمک بلاک چین تمام این دادها در یک پایگاه غیرمتمرکز ذخیره می شود و واسطه ها حذف می شوند.

ارز دیجیتال FET برای رسیدن به نسل جدید اقتصاد بسیار ضروری است و قراردادهای هوشمند و اوراکل ها به این توکن نیاز دارند. با استفاده از ارز دیجیتال FET، کاربران می‌توانند عامل نرم افزاری خود را بسازند و آن را توسعه دهند. همچنین توسعه دهندگان و کاربران می توانند با پرداخت کمی ارز دیجیتال FET به خدمات یادگیری ماشینی دسترسی داشته باشند و به گسترش هوش جمعی کمک کنند. طرفداران این ارز می توانند با استیک کردن ارز دیجیتال FET می توانید به یک نود اعتبار سنجی تبدیل شود و پاداش دریافت کنید.

 

در چه کیف پول هایی می توانیم ارز دیجیتال FET نگهداری کنیم؟

 

در چه کیف پول هایی می توانیم ارز دیجیتال FET را نگهداری کنیم؟

بعد از خرید ارز دیجیتال FET نیازمند کیف پول برای نگهداری و ذخیره آن هستیم. از آنجایی که ارز دیجیتال FET یک توکن در بستر بلاک چین اتریوم است کیف پول هایی که از شبکه ERC 20 پشتیبانی می کنند گزینه مناسبی برای نگهداری آن هستند.

از جمله کیف پول هایی که می توانیم به آن ها اشاره کنیم کیف پول تراست ولت می باشد که از بیشتر شبکه ها پشتیبانی می کند و در بین کاربران شناخته شده است. از دیگر کیف پول ها، کیف پول متامسک و ولت سیف پل هستند که هر دوی آنها جز کیف پول های نرم افزاری می باشند. از بین ولت های سخت افزاری لجر هم می تواند انتخاب هوشمندانه ایی باشد چرا که علاوه بر ارز دیجیتال FET می توانید بسیاری از ارزهای دیگر را نیز در آن ذخیره کنید.

ارز دیجیتال FET

 

قیمت و آینده ارز دیجیتال FET چگونه است؟

ارز دیجیتال FET در تاریخ 3 مارس سال 2019 در سطح قیمتی 0.3627 دلار به بازار ارز های دیجیتال عرضه شد و متاسفانه از همان تاریخ دچار روند نزولی شد. در ابتدای سال 2023 با جنجالی شدن اخبار در زمینه هوش مصنوعی و توسعه ربات ها و رونمایی از آنها صعود مجدد توکن های هوش مصنوعی آغاز شد.

در حال حاضر ارز دیجیتال FET با قیمت 0.46 دلار معامله می شود که نسبت به ماه گذشته تقریبا رشد بالای 50 درصدی داشته است. همچنین ارزش کل بازار ارز دیجیتال FET حدود 365 میلیون دلار است و رتبه 109 باراز را به خود اختصاص داده است. به دنبال خبر سرمایه گذاری گوگل در شرکت آنتروپیک ارز دیجیتال FET در طی یک روز 27 درصد رشد کرد. این توکن در بین دیگر توکن های هوش مصنوعی رتبه چهارم را دارد و در حال حاضر رتبه اول به ارز دیجیتال گراف مربوط می شود که رشد قیمتی زیادی را در هفته اخیر به همراه داشته است.

به دنبال توسعه و پیشرفت های گسترده در زمینه هوش مصنوعی به صورت روزانه به اعتبار و محبوبیت توکن های مربوط به این حوزه اضافه می شود که این امر باعث می شود سرمایه گذاران توکن های هوش مصنوعی را در واچ لیست خود قرار دهند. بنابر این ادامه دار بودن روند صعودی این رمز ارزها دور از ذهن نیست و می تواند در آینده رشد چشمگیری داشته باشد.

مطالب مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها