سایت Play To Earn؛ سایتی برای رتبه بندی بازی های کریپتویی

برای کسب درآمد، بازی کنید! Play To Earn مفهوم جدیدی در بازی‌های ویدیویی است که امکان دریافت رمزارز یا توکن‌های بی همتا (NFT) از موفقیت‌های درون بازی را فراهم کرد. اگر از علاقه‌مندان دنیای بازی هستید، حتما بارها دنبال سایت و منابع جامع برای آشنایی و مقایسه بازی‌های کریپتویی با یکدیگر بودید. امروز می‌خواهیم یکی از اولین سایت‌های ردیابی بازی بلاک چینی به نام Play To Earn را به شما معرفی کنیم و بخش‌ها و امکانات آن را با یکدیگر بررسی کنیم. با ما همراه باشید تا شما را با یکی از منابع کسب درآمد رایگان از ارز دیجیتال آشنا کنیم.

 

play to earn

 

معرفی سایت Play To Earn 

پلی تو ارن دات نت (PlayToEarn.net) اولین سایت رتبه‌بندی بازی‌های بلاک چینی است که در 18 سپتامبر 2020 راه‌اندازی شد. این وبسایت بازی‌ها را بر اساس ترند بودن، بیشترین رشد و سقوط، جدید یا قدیمی بودن، نوع بازی، ژانر، شبکه های بلاک چین مورد پشتیبانی، دستگاه‌ها و سیستم عامل‌های سازگار، متاورس، ارزهای دیجیتال یا NFT رتبه بندی می‌کند.

پلی تو ارن (Play To Earn) ادعا می‌کند که دقیق‌ترین و بی‎‌طرفانه‌ترین دیتاها را برای بازی‌های بلاک چینی ارائه می‌کند. تمامی محتوای این وب سایت تنها جنبه اطلاعات عمومی داشته و عمدتا از منابع شخص ثالث تهیه می‌شود. Play To Earn تلاش می‌کند تا از صحت اطلاعات فهرست شده در وب سایت اطمینان حاصل کند. اگرچه هیچ مسئولیتی در قبال اطلاعات اشتباه نخواهد داشت.

رتبه‌بندی بازی در این سایت کاملا رایگان است. نمایندگان Play To Earn، هرگز از بازی‌سازان درخواست پرداخت هزینه رتبه‌بندی نمی‌کنند. اگر می‌خواهید بازی خود را فهرست کنید، تنها کافیست فرم ثبت نام بازی بلاک چینی و فرم ثبت ساخت دنیای مجازی را پر و ارسال کنید. این فرم‌ها تنها راه فهرست شدن در سایت Play To Earn هستند.

این سایت توکن های بی همتا (NFT) و رمز ارزها را هم فهرست می‌کند. البته فهرست این دو بخش به صورت خودکار از وبسایت‌های شخص ثالث همچون اوپن سی (Opensea) و کوین گکو (Coingecko) آپدیت می‌شود. بنابراین هیچ راهی برای لیست کردن NFT و ارزهای دیجیتال به صورت مستقیم در Play To Earn وجود ندارد.

جالب است که بازی های بلاک چینی، زمانی که کامیونیتی قوی از آن حمایت می‌کند، رشد فوق العاده ای را در تعداد بازیکن ها و حجم معاملات دارایی ها تجربه می‌کنند. این وب سایت فعالیت کامیونیتی بازی های بلاک چینی را با رصد شبکه های اجتماعی همچون توییتر، زیر نظر می‌گیرد و یک معیاری را تحت عنوان امتیاز اجتماعی (Social Score) تعریف کرده است. امتیاز اجتماعی نشان می‌دهد، میزان فعالیت اجتماعی هر بازی کریپتویی چقدر است.

 

بازی های بلاک چینی

 

معیارهای رتبه بندی سایت Play To Earn 

پیش از هر چیز لازم است بدانید که سایت Play To Earn این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که در صورت ارائه اطلاعات نادرست، هر بازی کریپتویی، NFT یا رمزارز را از فهرست خود خارج کند. اما معیارهای رتبه بندی در سایت Play To Earn چیست؟

 • وبسایت فعال و کارآمد که اطلاعات کافی درباره بازی بلاک چینی ارسال شده دارد. وبسایت‌هایی که از طریق نرم‌افزارهای سایت ساز (Website Builder) مثل Weebly، Wix و غیره قرار دارند قابل قبول نیستند. 
 • اطلاعات ارسال شده باید با آنچه که در وبسایت و شبکه های اجتماعی ذکر می‌شود، مطابقت داشته باشد.
 • این گزینه اختیاری است. اما برای محاسبه دیتاهای تاریخی آنچین، قراردادهای هوشمند ضروری است.
 • اطمینان حاصل کنید که هیچ لینک خراب یا مرجع بدی وجود ندارد.
 • درخواست‌هایی که اطلاعات کامل و دارای ساختار مناسب را ارائه می‌دهند، برای بررسی در اولویت قرار می‌گیرند.
 • در صورت مشاهده هرگونه ناسازگاری در اطلاعات، روند تایید به تعویق خواهد افتاد.
 • پروژه هایی که سعی در دستکاری در تغییر معیارهای کمی (سایت یا شبکه های اجتماعی) دارند، ممکن است به صورت دائم از لیست شدن محروم شوند.

 

البته این معیارها تضمینی بر رتبه بندی نیست. فرایند رتبه بندی در سایت طبق مراحل زیر است:

 1. ارسال فرم
 2. بررسی درخواست توسط سایت
 3. اگر مورد قبول واقع شود لیست می‌شود.
 4. اگر درخواست قبول نشود به شما اعلام نخواهد شد.

 

معرفی بخش های مختلف سایت Play To Earn

 

معرفی بخش های مختلف سایت Play To Earn

هنگام ورود به سایت Play To Earn با رابط کاربری مشابه کوین مارکت کپ مواجه خواهید شد. می‌توانید اطلاعاتی نظیر تعداد بازی‌ها، تعداد جهان دیجیتال یا متاورس، NFT ها، توکن‌ها و کاربران فعال و تراکنش های انجام شده و حجم معاملات در 24 ساعت گذشته را مشاهده کنید. سپس می‌توانید بخش های مختلف سایت را براساس بازی‌ها، دنیای مجازی، NFT و توکن‌ها و غیره مشاهده کنید که هر کدام دسته بندی های جداگانه ای دارند. مثلا در بخش NFT می‌توانید انتخاب کنید که می‌خواهید رتبه بندی همه NFT های متاورس ها یا فقط توکن های بی همتای تازه لیست شده برای شما نمایش داده شوند.

 

سایر بخش های سایت

این سایت یک بخش Airdrops دارد که در آن می‌توانید جدیدترین ایردراپ های بازی ها را دنبال کنید. Play To Earn.net هم معمولا ایردراپ‌هایی برگزار کرده و توکن بازی‌های مختلف را بین کاربران عرضه می‌کند.

در بخش Awards سایت Play To Earn کاربران به بازی‌ها در مدت زمان مشخص در دسته‌بندی‌های مختلف رای می‌دهند و بهترین بازی‌ها را تعیین می‌کنند. مثلا 4 جایزه بازی بلاک چینی در سال 2021 با عنوان های بهترین بازی بلاک چینی 2021، قابل پیش بینی ترین بازی بلاک چینی در 2021، بهترین تولید کننده محتوای ملی در سال 2021 برگزار شد. بخش بعدی Streams است که استریم بازی‌های مختلف را توسط یوتوبرها نمایش می‌دهد.

بخش بعدی Statistic است که می‌توانید آمارهایی را درباره تعداد بازیکن‌ها، تراکنش‌ها و حجم معاملات در بازه‌های زمانی 24 ساعته، 7 روزه و سی روزه دربیاورید. همچنین می‌توانید میزان خرید و فروش NFTها و توکن بازی‌ها را مشاهده کنید. نمودارهای کلی برای فیلتر و ارزیابی بازی‌ها بر اساس وضعیت بازی، سیستم عامل، شبکه بلاک چینی و ژانر وجود دارد.

بخش بعدی Tournement است. در این بخش از سایت Play To Earn می‌توانید اطلاعاتی درباره تورنمنت های فصلی به دست آورید. در همان صفحه اصلی، پایین تر می‌توانید فهرست 50 بازی بلاک چینی برتر را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید آنها را بر اساس ژانر، نوع بلاک چین، دستگاه و سیستم عامل، وضعیت بازی، نوع توکن و قدمت آن فیلتر کنید.   

در Play To Earn روی اسم هر بازی که کلیک کنید یک صفحه باز می‌‌شود که اطلاعات بازی را برای شما نمایش می‌‌دهد. علاوه‌ بر اطلاعاتی درباره توکن‌ های بازی، امتیاز اجتماعی و صرافی‌ ها (که معمولا اسپانسر شده هستند) می‌توانید نمودار امتیاز اجتماعی، تراکنش‌ ها و تعداد کاربران و دیتاهای تاریخی این بازی را در بازه های زمانی مختلف مشاهده کنید.

 

جمع بندی 

پلی تو ارن (Play To Earn) سایت ردیابی و رتبه‌بندی بازی‌ های بلاک چینی است. توسعه‌دهندگان ابتدا اطلاعات بازی را در اختیار Play To Earn قرار می‌دهند. پس از طی مراحل بررسی و تایید، بازی در وبسایت لیست می‌شود. کاربران می‌توانند بازی‌های مختلف را بر اساس ژانر، نوع شبکه، نوع توکن، سیستم عامل کاربر، وضعیت بازی و امتیاز اجتماعی فهرست کنند. در این سایت رویدادهای مختلفی نظیر ایردراپ توکن بازی‌ها، برگزاری رای دهی های دوره ای و تورنمنت‌های فصلی هم برگزار می‌شود.

نظر شما درباره سایت Play To Earn چیست؟ وضعیت رتبه بندی بازی‌ های بلاک چینی و ارزهای دیجیتال را از کدام سایت ها دنبال می‌کنید؟ در مطالب آموزشی بعدی، شما را با سایت‌های مفید این حوزه و امکانات آن‌ها آشنا خواهیم کرد. پس از آشنایی با سایت‌های مرجع این حوزه، می‌توانید راه‌های جدیدی را برای درآمدزایی خود پیدا کنید و به طرق مختلفی از بازار ارز دیجیتال سود بگیرید. با مطالعه مقاله‌های آموزشی دیگر، اطلاعات لازم را به دست می‌آورید.

مطالب مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها