معرفی ارز دیجیتال وی چین (VET)

وی چین (VeChain) یک پلتفرم فعال بلاک‌چینی می‌باشد که برای ارتقا فرآیندهای مدیریت زنجیره تامین، در نظر گرفته شده‌است. این پلتفرم با قرارداد هوشمند سازگار می‌باشد و با استفاده از دفتر کل توزیع شده، به معامله‌گران امکان تعیین کیفیت و صحت محصولاتی را که خریداری کرده‌اند را می‌دهد. البته این پلتفرم یک رمز ارز بومی به نام ارز دیجیتال وی چین دارد که با نماد اختصاری VET در بازار ارز دیجیتال شناخته می‌شود.

اکنون ما در این مقاله قصد داریم به معرفی کامل ارز دیجیتال وی چین و نحوه عملکرد آن در بازار ارز دیجیتال بپردازیم. طبق برنامه همیشگی که با هم داریم، می‌توانید تحلیل این ارز را در مقاله بعدی بخوانید. تحلیل تکنیکال و فاندامنتال وی چین به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده می‌شود.

ارز دیجیتال وی چین (VET) چیست

وی چین یکی از پروژه‌های بلاک‌چینی هدفمند در سال‌های اخیر بوده‌است. به این علت از واژه هدفمند استفاده کردیم زیرا بعضی رمز ارزها همچون دوج کوین و شیبا هدف خاصی از تولید نداشتند. این دو میم کوین شناخته شده در سال های اخیر با پرسود بودند اما کارایی قابل‌توجهی در آن‌ها به چشم نمی‌خورد. این ارزها به عنوان میم کوین و فقط برای سرگرمی به وجود آمدند. بعدها با افزایش تقاضا، قیمت آن‌ها نیز رشد قابل توجهی داشت. اما ارز دیجیتال وی چین این گونه نبود و با اهداف بسیار ارزشمندی پا به عرصه کریپتوکارنسی گذاشت. همانطور که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم این پلتفرم دارای توکن VET می‌باشد که در ادامه مطلب با آن بیشتر آشنا می‌شویم.

 

ارز دیجیتال وی چین

 

توکن VET چه کاربردی دارد؟

وی چین یک ارز دیجیتال فوق‌العاده کاربردی است که از بلاک‌چین (VeChainThor) استفاده می‌کند. توکن بومی آن که در بازار کریپتوکارنسی مورد معامله قرار می‌گیرد، با نماد (VET) نشان داده می‌شود. این ارز در کشورهای آسیای شرقی استفاده زیادی دارد. هدف اصلی ارز دیجیتال وی چین، کمک به انجام ساده‌تر قسمت‌های مختلف تجارت‌ها است. همچنین شبکه وی چین در ابتدای ظهور از قراردادهای هوشمند هم پشتیبانی می‌کند. برهمین اساس این عامل باعث شده تا اپلیکیشن‌های غیر متمرکز زیادی بر روی این شبکه ایجاد شوند. البته رمز ارز وی چین توسط کشور چین حمایت می‌شود و این توکن توانسته در صنعت این کشور نیز کاربرد زیادی داشته‌باشد.

تاریخچه ارز دیجیتال وی چین

وی چین شرکتی بود که در سال 2015 در سنگاپور تأسیس شد. این ارز در ابتدا ارزش چندان نداشت و شناخته‌شده‌نبود. اما در سال 2018 با افزایش فعالیت‌های ترکیبی آن با شرکت‌های بزرگ، ارزش ارز دیجیتال وی چین افزایش یافت. از همان سال به بعد شبکه وی چین همواره در حال پیشرفت است و کارایی‌های آن در طول زمان افزایش یافته‌اند و همواره در حال تکامل هستند.

همچنین پلتفرم وی چین را یک تیم 150 نفری تشکیل دادند که هر‌کدام، از افراد با دانش حوزه بلاک چین هستند. این ارز در طول 6 سال فعالیت خود توانسته، در آسیای شرقی به جایگاه خوبی برسد. البته با کمک چند صرافی آنلاین و آفلاین ایرانی، شهرت این رمز ارز در ایران نیز، در حال افزایش است. صرافی آنلاین بیت ایمن نیز یکی از معدود پشتیبان‌های ارز دیجیتال وی چین در ایران می‌باشد.

تکنولوژی وی چین چگونه کار میکند ؟

ارز دیجیتال وی چین به 3 بخش تقسیم می شود. هر کدام از این تقسیم بندی ها عملکرد بخصوصی دارند.

  • تکنولوژی جهانی
  • ارز دیجیتال
  • یک پلتفرم اختصاصی

تکنولوژی جهانی

وی چین توانسته است با استفاده از کدهای شناسایی نظیر QR, NFC و برچسب RFID به هر محصول یک ماهیت اختصاصی هدیه کند، سنسورها اطلاعات محصول را ثبت و به زنجیره شناسه هر محصول منتقل میکند؛ تا زمانی که وی چین از سیستم بلاک چین استفاده کند این اطلاعات ضبط شده و نمیتواند تغییر کند. این تکنولوژی به خریدار اطمینان خاطر را برای اجناس خود میدهد، اطمینان از جهت مرغوبیت کالا و شفاف سازی اشتباهات؛ برای مثال اگر جنس شما قرار است از طریق پست هوایی وارد کشور شود و بعد به دست شما برسد، اما اشتباهی رخ دهد و این جنس در شهری دیگر بارگزاری شود این سیستم بصورت شفاف اعلام میکند که اشتباه از کدام چرخه بوده است.

ارز دیجیتال وی چین

وی چین تا سال 2018 سالی که هنوز پلتفرم خودش را راه اندازی نکرده بود، توکن هایش بر پایه اتریوم بودند، اما نوع دیگری هم از توکن به نام VTHO در دسترس است؛ کمپانی که بخواهد به سیستم رد یابی و امنیت وی چین دسترسی داشته باشد، باید پرداخت هایش را با VTHO انجام میدهد.

پلتفرم وی چین

پلتفرم ارز دیجیتال وی چین برای انجام تمامی فعالیت ها ایجاد شده است، شباهتی به پلتفرم بلاک چین اتریوم دارد و دیگر ارزهای دیجیتال برای بالا آمدند میتوانند از این بلاک چین استفاده کنند.

 

معرفی وی چین

 

قیمت ارز دیجیتال وی چین

بازار ارز دیجیتال همواره درحال نوسان است و ممکن است گاهی نوسانات شدیدی اتفاق بیوفتد. که منشا این نوسانات تغییر رفتار سرمایه‌گذاران می‌باشد که می‌تواند قیمت رمز ارزها را تغییر دهد اکنون این تغییرات قیمتی می‌تواند صعودی یا نزولی باشد. به‌همین منظور در تحلیل نمودار ارزها، چند بازه زمانی در نظر گرفته می‌شود که با استفاده از آن‌ها می‌توان روند یک رمز ارز در بازه‌های متفاوت را پیش‌بینی کرد. به‌طور مثال اگر تا پایان سال، روند قیمتی ارز دیجیتال وی چین را در نظر بگیریم، این یک روند بلند مدت است.

در دل این روند بلند مدت چندین روند کوچک‌تر وجود دارند. ممکن است قیمت وی چین در این بازه‌های زمانی کمتر یا بیشتر شود. طبق داده های سایت coinmarketcap هم اکنون وی چین 0.01963 دلار می باشد و ارزش بازار آن 1,427,170,187$ می باشد. البته در حال حاضر این رمز ارز در رتبه 37 بازار کریپتو قرار گرفته‌شده‌است و حجم معاملات روزانه آن 1,427,170,187$ می باشد. البته برای اطلاع از قیمت لحظه ای ارز دیجیتال وی چین، می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز، به سایت بیت ایمن مراجعه کنید.

آینده ارز دیجیتال VET

همانطور که در قسمت بالا به آن اشاره کردبم، ارز دیجیتال وی چین کاربردهای زیادی در دنیای بلاک‌چین و ارز دیجیتال دارد. همچنین این رمزارز جذابیت و محبوبیت خاصی برای سرمایه‌گذاران و تجارت‌های مختلف دارد دارد از همین‌رو می‌تواند بیانگر آینده ای روشن برای آن باشد. از طرفی ارز دیجیتال وی چین توانسته جایگاهی مناسب در بازار پیدا کند و به دلیل رشد قیمتی خوبی که در چند سال اخیر شاهد آن بودیم، سرمایه‌گذاران را راضی نگه دارد.

بنابراین می‌توان ارز دیجیتال وی چین را یک ارز دیجیتال آینده دار معرفی کرد. اما با این وجود در بسیاری از مواقع همه چیز بر خلاف پیش‌بینی‌ها رقم می‌خورد. برهمین اساس باید منتظر بود و دید که آیا این ارز می‌تواند جایگاه خود را در بازار ارز دیجیتال ارتقا بخشد یا خیر.

 

ارز دیجیتال VET

 

علت عرضه بالای VET

از آن جایی که VET یک توکن می باشد، می‌توان پیش‌بینی کرد که عرضه بالایی داشته‌باشد. برهمین اساس یکی از تفاوت‌هایی که معمولا بین توکن‌ها و کوین‌ها به چشم می‌خورد، میزان عرضه آن‌ها است. کوین ها مانند بیت کوین، مونرو، زی کش، دش و غیره معمولا عرضه ای محدود و ارزشی بالاتر دارند. توکن‌ها چون کاربرد بیشتری در پرداخت‌های ساده و روزانه دارند، نیاز به عرضه بیشتر و قیمت پایین‌تری دارند.

از‌ همین‌رو توکن‌ها معمولا در تعداد بسیار بالا و قیمت پایین عرضه می‌شوند. VET هم یک توکن است و تقاضا برای آن زیاد است. وی چین برای رفع این حجم از تقاضا، میزان عرضه را هم افزایش داد تا در کنار حفظ تعادل قیمتی، بتواند به افراد حقیقی و حقوقی در کسب و کارهایشان کمک بزرگی بکند. برهمین اساس این ارز مجموعاً حدود 87 میلیارد توکن عرضه می‌کند که تا کنون 64 میلیارد از آن تولید شده‌است.

خرید ارز دیجیتال وی چین (VET)

اکنون که مفهوم کلی ارز دیجیتال وی چین آشنا شدید و قصد خرید توکن VET را دارید، می توانید از صرافی آنلاین ارز دیجیتال خرید خود را انجام دهید. به دلیل محبوبیت رمز ارز شناخته شده VET بسیاری از صرافی‌های OTC و P2P  از این رمز ارز پشتیبانی می‌کنند. اما صرافی‌های ایرانی کمی از توکن وی چین پشتیبانی می‌کنند، صرافی ارز دیجیتال بیت ایمن از معدود صرافی هایی است که از رمز ارز وی چین و 48 رمز ارز دیگر پشتیبانی می‌کند.

از آن جایی که بیت ایمن یک صرافی P2P است، شما به صورت مستقیم با یک خریدار یا فروشنده حقیقی معامله می‌کنید. این معامله بر‌اساس قیمت توافقی شما انجام می‌شود و صرافی در آن هیچ دخالتی ندارد. اما در صرافی های OTC شما با خود صرافی معامله می‌کنید و قیمت نهایی معامله را صرافی تعیین می‌کند. اکنون شما برای خرید وی چین می‌توانید در سایت بیت ایمن ثبت نام و احراز هویت کنید. این کار به راحتی و در طول چند دقیقه انجام می‌شود.

 

VET

 

فواید خرید از بیت ایمن

بیت ایمن برای شما امکاناتی رو در نظر گرفته که در کنار معامله هایتان بتوانید از آن ها نیز استفاده کنید. این قابلیت‌ها تجربه سرمایه‌گذاری شما را لذت‌بخش‌تر می‌کنند. مسابقات هفتگی و ماهانه ای که در اینستاگرام بیت ایمن برگزار می‌شوند، اخبار مهم و آموزش‌های رایگان، کیف‌پول رایگان ارز دیجیتال، امکان کسب‌درآمد آسان از طریق دعوت‌دوستان، پشتیبانی 24 ساعته آنلاین، تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال ارزها، همگی از جمله امکانات متعدد بیت ایمن برای جلب رضایت شما دوستان عزیز است. استفاده از تمامی این امکانات رایگان است و با ثبت نام و احراز هویت در سایت بیت ایمن به سادگی می‌توانید از همه آن‌ها بهرمند شوید.

تنوع ارزی، سرعت و امنیت بسیار بالای بیت‌ایمن، به شما امکان خرید و فروش 49 ارز دیجیتال در هر ساعتی از شبانه‌روز را می‌دهد. می‌توانید ارزهای خود را از داخل سایت، به کیف‌پول شخصی خود انتقال دهید. فرصت خرید ارز دیجیتال را از دست ندهید و با بیت ایمن حرفه ای سرمایه‌گذاری کنید.

مطالب مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها