بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلندمدت

سرمایه گذاری در بازه‌های زمانی مختلفی انجام می‌شود و سرمایه گذاران مختلف بسته به اهداف و شرایط خاص خود، مدت زمان خاصی را برای سرمایه گذاری روی یک یا چند دارایی خاص در نظر می‌گیرند. بسیاری از افراد از همان ابتدا استراتژی خود را مشخص می‌کنند و تصمیم می‌گیرند که سرمایه گذاری بلندمدت یا کوتاه مدت یا میان مدتی را آغاز کنند. دانستن این موضوع می‌تواند احتمال موفقیت آن‌ها را افزایش دهد و سود بیشتری را نصیب‌شان کند. از این رو ما قصد داریم که در این مقاله شما را با بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلندمدت آشنا کنیم تا گزینه‌های مطمئن برای سال‌های آینده را بشناسید.

 

  1. سرمایه گذاری بلندمدت مناسب چه افرادی است؟
  2. بهترین ارزهای دیجیتال بر اساس چه معیارهایی تعریف می‌شوند؟
  3. بهترین ارزهای دیجیتال حال حاضر بازار کدام اند؟
  4. کدام ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلندمدت بهتر اند؟
  5. مقایسه سرمایه گذاری بلندمدت و کوتاه‌ مدت

 

سرمایه گذاری بلندمدت مناسب چه افرادی است؟

در ابتدا باید ببینید که آیا سرمایه گذاری بلندمدت با توجه به شرایط و ویژگی‌های شما انتخاب درستی است یا خیر. در صورتی که سرمایه‌ای بلااستفاده دارید و مطمئن هستید که در بازه کوتاه مدت یا میان مدت به آن نیازی پیدا نمی‌کنید و برای کسب سود عجله‌ای ندارید، سرمایه گذاری بلند مدت می‌تواند گزینه مناسب شما باشد. از طرفی صبر شما و توانایی تحت تاثیر قرار نگرفتن در برابر نوسانات کوتاه مدت و میان مدت، برای سرمایه گذاری بلندمدت ضروری است.

بسیاری از افراد بدون داشتن این ویژگی‌ها اقدام به سرمایه گذاری بلندمدت می‌کنند و بعد از تغییر شرایط دچار مشکل می‌شوند. مثلا وقتی می‌بینند که قیمت ارز دیجیتال مورد نظر آن‌ها کاهش یافته است، عجولانه دست به فروش می‌زنند و سود احتمالی خود در بازه بلند مدت را به طور کلی رها می‌کنند. این عامل می‌‌تواند منجر به ضرر سرمایه گذار عجول شود و او را به طور کلی نسبت به بازار بدبین کند.

 

ارز دیجیتال

 

بهترین ارزهای دیجیتال بر اساس چه معیارهایی تعریف می‌شوند؟

برای تعیین بهترین ارزهای دیجیتال معیارهای متفاوتی وجود دارد. پیش از این که بخواهید بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلندمدت را پیدا کنید، ابتدا باید تعریف خود از بهترین ارز دیجیتال را مشخص کنید. اگر اعتبار و مطمئن بودن پروژه در کنار ریسک کم مدنظر باشد، ارزهای دیجیتال قدیمی‌تر که ثبات بیشتری در بازار داشته اند گزینه‌های بهتری هستند. بیت کوین (BTC)، لایت کوین (LTC) و ریپل (XRP) سه نمونه از این ارزها می‌باشند.

در صورتی که سود بیشتر مدنظر شما باشد و ریسک بیشتری را بپذیرید، ارزهای دیجیتالی که ارزش بازار کمتری دارند و قیمت آن‌ها ناچیز است می‌توانند گزینه‌های نسبتا بهتری باشند. شیبا (SHIB)، دوج کوین (DOGE) و فلوکی (FLOKI) سه نمونه از این موارد هستند. اگر پیشرفت و تغییرات پروژه مدنظر شما باشد، اتریوم (ETH)، فانتوم (FTM) و کازماس (ATOM) به عنوان سه پروژه پویا معرفی می‌شوند.

بر این اساس، بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلندمدت یا کوتاه مدت و میان مدت بر پایه معیارهای مختلف تعیین می‌شوند. پس نمی‌توانیم به طور مطلق یک یا چند ارز دیجیتال را به عنوان بهترین معرفی کنیم و باید موارد مختلفی را برای انتخاب خود در نظر بگیریم.

 

بهترین ارزهای دیجیتال

 

بهترین ارزهای دیجیتال حال حاضر بازار کدام اند؟

سایت‌های تخصصی ارز دیجیتال معمولا رمز ارزها را بر پایه حجم بازار و مارکت کپ آن‌ها رتبه‌بندی می‌کنند. بر اساس این نوع رتبه‌بندی، بیت کوین و اتریوم سال‌هاست که در رتبه اول و دوم بازار قرار دارند و اختلاف آن‌ها با سایر رمز ارزها بسیار زیاد است. پس از بیت کوین و اتریوم نیز، تتر قرار دارد که یک استیبل کوین است. بایننس کوین و یو اس دی کوین و ریپل نیز، در رتبه‌های بعدی بازار قرار دارند. البته این رتبه‌بندی‌ها دائما در حال تغییر هستند و معمولا فقط جایگاه بیت کوین، اتریوم و تتر در آن‌ها ثابت است و تغییر نمی‌کند.

گرچه هنگامی که بازار صعودی می‌شود و حجم بازار استیبل کوین ها کاهش پیدا می‌کند، معمولا جای بایننس کوین و تتر نیز عوض می‌شود. با این حال جایگاه بیت کوین و اتریوم مدت زیادی است که تغییر نکرده و احتمال تغییر آن در بازه کوتاه مدت و میان مدت نیز بسیار کم است.

 

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلندمدت

 

کدام ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلندمدت بهتر اند؟

اگر ریسک‌پذیری زیادی ندارید و اطلاعات شما درباره ارزهای دیجیتال و تحلیل آن‌ها زیاد نیست، پیشنهاد می‌شود که روی ارزهای دیجیتال پایدارتر و ثابت‌شده سرمایه گذاری کنید. سرمایه گذاری بلندمدت روی بیت کوین و اتریوم توسط بسیاری از تحلیلگران پیشنهاد می‌شود. با این حال رمز ارزهای دیگری هم هستند که شانس رشد بالایی دارند و می‌توانید روی آن‌ها سرمایه گذاری کنید. از این رو می‌توانید یک سبد ارزی متشکل از 4 یا 5 ارز دیجیتال مختلف داشته باشید تا ریسک سرمایه گذاری بلندمدت خود را کاهش دهید.

فراموش نکنید که این سرمایه باید مازاد مصرف شما باشد که بتوانید مدت زیادی بیخیال آن شوید. در غیر این صورت، ممکن است مجبور بشید به هنگام نیاز دارایی خود را با ضرر بفروشید. اگر هم شرایط سرمایه گذاری بلندمدت را ندارید، می‌توانید به صورت کوتاه مدت یا میان مدت روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید.

 

مقایسه سرمایه گذاری بلندمدت و کوتاه مدت

سرمایه گذاری بلندمدت نیازمند صبر بیشتری است و زمان و انرژی مورد نیاز برای آن کمتر می‌باشد. هنگامی که تصمیم به سرمایه گذاری بلندمدت می‌گیرید، دیگر لزومی ندارد که هر روز و هر ساعت وضعیت بازار را پیگیری کنید و نسبت به آن واکنش نشان دهید. سرمایه گذاری کوتاه مدت یا میان مدت، ممکن است بیشتر شما را درگیر کند و وقت و انرژی بیشتری صرف آن شود. از طرفی این نوع سرمایه گذاری به بررسی شرایط مختلف بازار و ارزهای دیجیتال نیاز دارد و اگر اطلاعات کمی داشته باشید می‌تواند زیان‌آور باشد.

گرچه همه این توضیحات به نوعی نسبی می‌باشد و شما باید با توجه به روحیات و ویژگی‌های فردی خود آن‌ها را شخصی‌سازی کنید. در هر صورت چیزی که واضح است، ضرورت افزایش اطلاعات و در نظر گرفتن شرایط مختلف برای شروع یک سرمایه گذاری است. در این صورت می‌توانید نوع سرمایه گذاری مناسب خود را بیابید و به شکل درستی آن را آغاز کنید. بررسی سوابق ارزهای دیجیتال در بازه‌های زمانی بلندمدت نیز می‌تواند برای سرمایه گذاری بلندمدت روی آن‌ها دید بهتری به شما بدهد.

در ضمن برای سرمایه گذاری کوتاه مدت و میان مدت یا بلند مدت، علاوه بر بازار ارز دیجیتال بازارهای مالی دیگری هم هستند که بتوانید در آن‌ها فعالیت کنید. یکی از این بازار فارکس است که در مقاله فارکس و ارز دیجیتال چه تفاوتی دارند؟ می‌توانید تفاوت‌های آن با بازار کریپتو را مطالعه کنید.

مطالب مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها